Kto sme

Sme partia mladých ľudí, ktorých spoločnými záujmami sú vojenská história, zberateľstvo a airsoft.

Toto je akési najjednoduchšie vysvetlenie, kto vlastne sme. Takmer každý z nás sa v minulosti dostal k športu, či skôr záľube s názvom airsoft. Pri pestovaní tohto koníčka sme sa navzájom spoznali.

Časom nás však prestávalo baviť občasné víkendové strieľanie, či účasť na nejakej akcii. Chceli sme viac. Takto sme sa dostali k myšlienke napodobňovať výstrojou, správaním a činnosťou nejakú reálnu jednotku. Takéto napodobňovanie sa volá po anglicky „reenactment“, teda ďalšie vysvetlenie kto sme môže byť aj, že sme „reenactori“.

Prvý, ktorý prišiel s touto myšlienkou do komunity a začal hľadať podobne nadšených ľudí, bol Paulo Diaz, zhruba na prelome rokov 2010/2011. Onedlho sa k myšlienke pridal aj Johnny Olgy Garcia.

Títo dvaja zakladajúci členovia začali pracovať na šírení myšlienky a spracovávaní ďalších potencionálnych členov. Pod vplyvom udalostí na chatovici v júni 2011 sa pridali ďalší dvaja, konkrétne Josh Ray Person a Stephen Cooper. V krátkej dobe sa podarilo presvedčiť aj Jasona Moorea.

Bolo rozhodnuté vydať sa cestou napodobňovania ľahkej pechotnej jednotky Armády Spojených Štátov Amerických. Jednou z najslávnejších a najnasadzovanejších jednotiek je 10. horská divízia (10th Mountain Division). Rozhodli sme sa napodobňovať jej Rotu C, 1. prápor, 87. peší pluk, ktorý je zaradený pod 1. brigádny bojový team "Warriors", konkrétne v rokoch 2006-2009 počas jej pôsobenia v Iraku v Operácii Iraqi Freedom.

Prečo práve táto jednotka? Hlavne preto, že vojaci 10. horskej divízie su v podstate pešiaci. Pechota je základom armády a kde nevkročí pešiak, nie je dobyté. Nechceli sme, ako väčšina podobných zoskupení, napodobňovať špeciálne jednotky, pretože by sme k dokonalosti mali vždy ďaleko, či fyzicky, či výstrojou alebo schopnosťami.

 
zemk.com
preloadingpreloadingpreloading